Створення презентації в середовищі MS Power Point

Поняття комп’ютерної презентації

Мультимедійні проекти можна створювати за допомогою програм MS Power Point з пакету MS Office або Impres з пакету Open Office. Мультимедійні проекти в цьому випадку називають презентацією, а його сторінки слайдами.

Слайдова презентація – це набір слайдів, що змінюються послідовно. Слайди можуть містити різні об’єкти: текстові блоки, рисунки, фотографії, схеми, таблиці та елементи керування (кнопки), а також звук, відео та анімацію. Блоки можуть змінюватись на екрані автоматично через певні інтервали часу або по кліку мишею. При цьому їх поява може мати певний ефект, супроводжуватись звуковими сигналами, музикою, коментарями.

Важливим є етап проектування слайдів. Сюжети слайдів слід ретельно планувати, може навіть на папері варто заздалегідь побудувати макет кожного слайду. Текстові блоки повинні бути короткими, але змістовними. Слід продумати ефекти, які застосовуватимете до різних складових слайду. До текстових блоків і кожного графічного об’єкту може бути застосована анімація – можливість рухатись на екрані певним чином. Можна визначити також, як відбуватиметься зміна слайдів – автоматично чи після кліка миші. Появу на екрані кожного об’єкту можна супроводити певними звуковими ефектами.

Середовище MS Power Point - Офіс 7(10)

Середовище MS Power Point має стандартний інтерфейс: рядок заголовка, стрічна з вкладок, робоча область та рядок стану програми.

Основні вкладки стрічки:

В робочій області створюваний документ можна переглядати в режимах:

Сортувальник: виводяться всі слайди, вони мають поряд номер та значок, що дозволяє перегляд виділеного слайду. В цьому режимі слайди можна переміщувати простим перетягуванням, видаляти та вставляти;

Звичайний: призначений для редагування, створення поточного слайду. В правій частині цього режиму виділена незначна область для виведення ще й сортувальника.

Режим показу: всі складові презентації демонструються з усіма ефектами анімації. Це режим, заради якого створюється презентація. Як правило, демонстрація починається з поточного слайду, то ж щоб переглянути всю презентацію, треба поточним зробити перший слайд.

Визначити вид перегляду можна на вкладці Вид, або значків в рядку стану програми. На вкладці Показ слайдів можна уточнити цей режим.

Створення презентації

У різних програмах і різних версіях програми MS Power Point назви команд, різних елементів можуть відрізнятьсь, проте відмінність між способами роботи з ними незначна.

Створюється презентація слайд за слайдом. Створюється окремий слайд

Початок створення презентації – Вкладка Файл - створити, а далі можна створювати презентації обираючи потрібний шаблон з колекції, або починаючи з пустої презентації.

Розглянемо рекомендовану послідовність роботи зі слайдом. Вона не є жорсткою, етапи можна змінювати.

1. Процес створення слайду можна почати з розмітки слайду, тобто визначення, які блоки будуть присутні на слайді: заголовки, текстові блоки, малюнки, таблиці, тощо. Всі ці блоки можна вставити в слайд самостійно, обираючи їх на стрічці (вкладка Вставка), або застосувавши існуючий макет (вкладка Головна, група Слайд – Макет). Застосування макету автоматизує процес вставки блоків та спрощує процес їх форматування.

2. Для оформлення слайдів презентації можна обрати на вкладці Дизайн одну з тем. Але фоновим можна зробити і свій малюнок, вставляючи його з файлу. Обираючи тему, всі слайди презентації будуть мати однотипне оформлення. Але можна окремий слайд оформити своєрідно. Обираючи тему, згідно неї на всіх слайдах буде майже однаковий фон, формат текстових блоків.

3. Вводимо інформацію. Якщо структура слайду містить кілька блоків, клацніть по виділеному блоку і введіть відповідну інформацію: текст заголовка, список, малюнок, тощо. Якщо для створення слайду використовуєте макет, то не хвилюйтесь, чи поміститься текст в виділеній області, додаток автоматично зменшить розмір шрифту, якщо місце в блоці при введенні закінчилось. Якщо бажаєте доповнити слайд ще якимись блоками – вставляйте їх через вкладку Вставка.

4. Налаштування анімації: кожен блок на слайді може мати кілька ефектів анімації: вхід, виділення, вихід. Для призначення ефектів блоку, його виділяють і командою Додати анімацію - обирають вид анімації блоку. Кожен ефект передбачає визначення таких параметрів:

• ефектів появи, зникнення, виділення;

• починати появу об’єкта після попереднього чи після кліку мишкою;

• швидкість ефекту;

• властивості ефекту;

• звуковий супровід ефекту.

При визначенні анімації слайду доцільно ввімкнути область анімації (вкладка Анімація, команда ). Сама область анімації з’явиться в правій частині робочої області, в ній можемо редагувати кожен призначений ефект, змінювати їх послідовність). Якщо в цій області виділити певний ефект, поряд з його позначкою виникне символ списку, через який обираємо пункт Параметры эффектов, і в діалоговому вікні обираємо звук. Якщо визначити при цьому пункт Другой звук, то можна обирати звуки з звукових файлів на ПК.

5. Створюючи новий слайд, визначте ефекти зміни слайдів (вкладка Переходи). Слайди можуть змінюватись після кліка миші, або автоматично після демонстрації попереднього через визначений інтервал часу. Також зміна слайду може супроводжуватись звуковими та анімаційними ефектами.