Лабораторна робота №1.
Створення розрахункових ЕТ за зразком

Мета: Закріпити та вдосконалити практичні навички створення електронних таблиць, їх редагування, оволодіти прийомами автоматизованих розрахунків в ЕТ.

Завдання:

Завдання 1. - базовий рівень (задовільно): Створити таблицю за приведеним зразком. Аркуш переіменувати в Завдання1:

• Змінюємо ширину стовпчиків. Можна зачепити праву границю в рядку заголовка та потягти. Аналогічно змінюємо висоту рядків, перетягуючи нижню границю.

Прокреслити границі. Сітка в таблиці при друкуванні невидима, тому лінії треба прокреслити. Для цього виділяємо діапазон клітин, що мають однакові границі, вмикаємо в діалоговому вікні

Формат ячеек вкладку Границі (зручно через контекстне меню), визначаємо тип лінії, колір та які границі провести - внутрішні, зовнішні, окремі.

• Щоб поєднати клітини та розташувати текст по вертикалі, треба виділити ці клітини, ввімкнути в ДВ Формат ячеек вкладку Вирівнювання, визначити параметри: вирівнювання по центу по горизонталі та по вертикалі, поєднання клітин, , переносить по словам. Також можна визначити ці параметри командами на стрічці (вкладка Головна – група Вирівнювання).

Ввести текст та числа в клітини згідно зразка – даними що вводяться є інформація: назва груп, староста, кількість студентів, пропуски поважна та прогули.

Замість знаків «?» треба в клітини ввести формули:

1) В клітину F3 вводимо: =D3+E3. Натиснувши Enter, в клітині отримаємо результат розрахунку згідно формули. Виділити клітину з результатом, що при цьому спостерігаємо в рядку формули?

2) Змінити вміст клітини з даними. Як зміни даних відобразились на вмісті клітини з результатом обчислень по формулі?

3) Скопіювати формулу з F3 в комірки F4, F5... Для цього виділити клітину з формулою та потягти вниз за маркер заповнення. Перегляньте вміст клітин, куди відбулось копіювання. Чи співпадає вміст копії і оригіналу?

4) В клітину G3 вводимо формулу =E3/E$10. Відношення перевести в відсотки, для цього виділяємо клітину та визначаємо на стрічці команду % - процентний формат (вкладка Головна група Число). Копіюємо в суміжні.

5) Самостійно обчислити, скільки в середньому пропусків приходиться на одного студента групи. Округлити результат до цілих за допомогою команди Зменшити розрядність (вкладка Головна група Число);

6) В підсумковому рядку скористатися для розрахунків майстром функцій: Виділити клітину С10, визначити команду Вставка функції - . Серед категорії Метематична обираємо функцію СУММ(). В діалозі визначаємо діапазон даних С3:С9. Скопіювати формулу в сусідні клітини по рядку.

7) Впорядкувати дані таблиці за зростанням відсотка прогулів. Для цього виконати:

• Виділити діапазон даних всієї таблиці без заголовків А3:Н9;

• На вкладці Головна, група Редагування обираємо в підгрупі Сортування і фільтр команду Налаштування сортування;

• В діалозі визначаємо стовпчик, за даними якого треба впорядковувати.

Завдання 2. (добре, відмінно): Створити таблицю за приведеним зразком. Аркуш перейменувати в Завдання 2. Виконати обчислення. Впорядкувати дані по даті придбання матеріалів. Книгу зберегти на диску D: